Mój ogród

Mój ogród to przepiękny kawałek ziemi z bogactwem rozmaitych roślin, zapachów i małych żyjątek. Jego wygląd zawdzięczam bardzo wielu osobom, które obdarowują mnie sadzonkami, bulwami, krzewami, drzewami a często własną pracą :)

Szczególnie wiele zawdzięczam Przyjacielowi za Śląska Darkowi- znakomitemu ogrodnikowi, który o roślinach wie wszystko...mamy z Darkiem taką umowę, że do końca swoich dni ( lub o jeden dzień dłużej) raz lub 2 razy w roku mogę przyjachać na jego plantację do Orzesza i zabrać tyle roślin ile się zmieści do mojego auta-od kilku lat przymierzam się do kupna TIRA :)

 

Tak pojawiły się bośniackie i himalajskie sosny,miłorzęby,derenie,perułkowce

Na działce jest też i moczar z olsami i dużo,dużo natutralnej łaki.

Ogród zapiera dech w piersiach, ale głównie dlatego, że jest naturalny. Na wiosnę otacza mnie dywan zawilców i kaczeńców,w czerwcu pojawia sie lilia złotogłów, i inne lilie, które rozpościerają niepowtarzalną woń, róże  kwitną a owoce zaczynają dojrzewać, śliw i orzechów zatrzęsienie...

 

Wtedy właśnie staram się spędzać każdą wolną chwilę w tym wspaniałym niepowtarzalnym miejscu.

 

Mamy też mały warzywniak, w którym czerwienią się małe korale pomidorów, fasola pnie się po tyczkach, a cukinia rodzi i rodzi...:)

Wydzieliliśmy w nim mały kącik dla ziół ze szczypiorkiem, pietruszką, szałwią, lubczykiem i miętą. Ten skrawek zieleni to niewątpliwa uciecha dla oka oraz podniebienia: świeże zioła wzbogacą niepowtarzalnym smakiem każdą potrawę! 

 

 

Zdjęcia

Rozejrzyj się po moim ogrodzie – zobacz to piękno na własne oczy!