parallax background
 

O nas

Jeszcze parę lat temu nie wiedzieliśmy, że istnieje takie miejsce jak Mietniów. Dziś wiemy ile sielskiego spokoju daje życie i wypoczynek w tym urokliwym zakątku. Goście którzy nas odwiedzają zazwyczaj zostają naszymi Przyjaciółmi … bo to przecież Amigówka.
Nasze doświadczenia zawodowe związane są z turystyką i edukacją. Jesteśmy miłośnikami przyrody oraz przewodnikami po Krakowie i Ziemi Wielickiej. Chętnie opowiemy i pokażemy, co ciekawego jest w naszej okolicy. Możemy Was zabrać do Krakowa, Wieliczki, Niepołomic, Bochni, Dobczyc … i dalej - dokądkolwiek chcecie.  

Do zobaczenia w Amigówce. Piotr. 

 

Dlaczego Amigówka? kilka liczb


+30

lat doświadczenia
w roli Pilot-Przewodnik

+100

opowiadań o ...
ciekawych miejscach Pogórza Wielickiego


+200 500

kilometrów w podróży

+934

zadowolonych gości Amigówki

 

Rodzik i Przyjaciele


zbiór wierszy lokalnych poetówRyszard Rodzik żył i mieszkał niedaleko Wieliczki – w sąsiedniej wsi Siercza. Opiekował się liczną grupą poetów amatorów i przez wiele lat prowadził dla nich warsztaty poetyckie, prezentował wiersze, pomagał wydawać. Jak przysłowiowy szewc zostawił po sobie sporo wierszy, które nigdzie nie publikowane, spoczywały w jego prywatnej szufladzie. Po jego śmierci postanowiłem wydać książkę - zbiór poezji mistrza i jego uczniów. Ryszard był poetą i redaktorem znanej audycji w Radiu Alfa "Każdy rodzi się poetą". Wydobywanie z cienia ludzi, którzy piszą do szuflady, z potrzeby serca było jego pasją i misją. Postanowiłem zebrać te wiersze i wydać je razem z poezją Ryszarda. Specjalnie dla Was razem z lokalnym LGD wydaliśmy więc tomik "Rodzik i przyjaciele".


U nas każdy może ją otrzymać bezpłatnie.

wiersz mistrza ...

 
Wiosenne motto

jedni się cieszą pieniędzmi,
drudzy, że dzieci im rosną,
a ja tak bardzo się cieszę
wspaniałą, tegoroczną wiosną !


Ryszard Rodzik

 

Amigówka - galeria zdjęć


Zdjęcia jakie zobaczysz w galerii poniżej robiliśmy przez wiele lat naszego "osadnictwa" na tym terenie. Zebrało się grubo ponad +1000 zdjęć. Robiłem je podczas każdej pory roku, każdej pogody. Dokumentują zmiany jakie zaszły w tym miejscu oraz cudowność przyrody która mnie otacza. Fotografie robiłem pod wpływem zachwytu chwilą, ale najczęściej zamiast aparatu, pod ręką miałem tylko telefon komórkowy. Stąd, to co zobaczycie nie jest galerią World Press Photo, ale to moja prywatna galeria świata, który stał się dla mnie najcudowniejszym miejscem na ziemi. Serdecznie zapraszam do oglądania.


Zobacz zdjęcia Instagram
 
 
 
 
 
Oddechów cienie
tu cienie szukały oddechów
zmęczonych i szczęśliwych ciał
pod okapem nieba, pod słomianą strzechą
serca biły ... biły płynny marsz

wśród tych cieni bywał i mój cień
co oddechu też szukał mego
mój cień westchnął nie ja ...
ja szczęśliwy spałem nie słysząc tego

Piotr Kiszka

 

Historia regionu i okolic to moja pasja 

 
 
 
 
 

Blog o atrakcjach które czekają na Ciebie

 
 
 

Amigówka to nasze siedlisko, ale może też być miejscem Twojego wypoczynku.
Nasze gospodarstwo jest znakomitą bazą wypadową do największych atrakcji Małopolski: Krakowa, Wieliczki, Bochni, Niepołomic, Oświęcimia i wielu innych.
Specjalnie dla Was razem z lokalnym LGD wydaliśmy mapę-przewodnik po Gminie Wieliczka. Każdy z naszych gości otrzymuje ja w prezencie.
Jako gospodarz tego miejsca zbieram wszelkie ciekawostki i plany tras turystycznych, spacerów a następnie publikuję je na moim blogu.
Kolejne wpisy będą prezentować ciekawe propozycje spędzenia czasu w Amigówce, Wieliczce, Krakowie, Niepołomicach i właściwie całej Małopolsce. Tematów nie zabraknie - spójrz w kalendarz i zarezerwuj sobie termin - mój blog pozwoli Ci wybrać propozycje najbardziej atrakcyjne dla Ciebie.